Seracılık Sektörü

Seracılıkta Kuru Buz Faydaları
Boğucu özelliği olduğu için bulunduğu ortamlarda haşere ve böcekler barınamıyor
Bitki karbondioksite ihtiyaç duyar. Kuru buz bitkinin ihtiyacı olan karbondioksit gazını sağladığı için bitkinin verimi 3 kat birden artar
Açık tarım arazilerinde doğal bir ilaç olan karbondioksit gazı ile beraberinde başka bir ilaç ile hava yerine kullanıldığında ilaçlama veriminde 2 kat artış oluyor.
Kuru buz organik tarım için vazgeçilmez bir madde haline gelmiştir. Çünkü zararlılar ilaçla değil doğal yöntemlerle uzaklaştırıldığından ve gübre olarak da kullanıldığından çiftçi için büyük faydaları bulunuyor.
Hem çiftçiye katkısı bulunuyor hem ekonomiye faydası oluyor hem de bitki, meyve ve sebzelerin verimini 3 kat birden artırıyor.
Kuru buz kullanımı, seraların verimini artırıyor seralar ise yılın belli zamanlarında yetişen meyve ve sebzelerin istendiği zaman bulunmasını sağlıyor. Seralarda bitki için ihtiyaç olan ısıtma, havalandırma, sulama ile gübreleme ve ilaçlama imkanları yapay olarak sağlanıyor. Bu esnada teknolojinin ve kuru buzun çok büyük faydası oluyor.
Seracılık uygulamasında havalandırmanın yeterli olmadığı durumlarda örneğin kış ayında karbondioksite önem daha fazla artıyor. Bu durumda donmuş karbondioksit olan kuru buz bitkilerin karbondioksit ihtiyacını karşılıyor.
Seracılıkta kuru buz kullanımı faydalarını biliyorsanız ve seralarınızda kuru buz ihtiyacı duyuyorsanız ve temizlik yapılacak alanlarınız varsa o konuda da kuru buz ile temizlik yönteminin avantajlarını yaşamak istiyorsanız bizi arayın

Seracılık Sektörü