Taşıma ve Lojistik Sektörü

Taşımacılık tüm sektörlerde en dikkat edilmesi gereken görevlerin başında gelmektedir.  

Özellikle gıdalar ve medikal ürünlerin sevkiyatı en önemli konudur. Haccp kurallarına göre gıdaların  sevket edilirken kalitesinin bozulmamasına ve tazeliğinin korunması için  soğuk zincir kurallarına dikkat edilmesi gereklidir.

Özellikle gıdaların şehirler arası ve ülkeler arası sevkiyatlarında soğuk tutup tazeliğini koruyacak aynı zamanda da eridiğinde hiçbir atık bırakmaması kuru buz kullanımına yönlendirmektedir. Tüm hava yolu şirketlerinin gıdaların taşınmasında kuru buzu kural olarak koyması verilebilecek en iyi örnektir.

Değerli et üreticileri, her zaman büyük miktarda soğutuculu özel araçlarda et transferi yapıyorsunuz. Peki düşük miktarlarda et ve et ürünleri transferi söz konusu olduğunda ekonomiyi ve kaliteyi nasıl bir arada bulacaksınız?
Sorunun cevabı elbette kurubuzla et ve et ürünleri gönderimi olacaktır. Daha fazla ayrıntı ve bilgi için bizi arayın lütfen.
Kurban bayramında kurban etlerinizi uzak mesafedeki gönderi noktalarınıza bozulmadan göndermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dünyanın en önemli gıdası olan anne sütü kimi zamanlarda depolanmak ve taşınmak zorunda kalınabilecek eşsiz bir maddedir. Bu nedenle onun bozulmadan sevkinde kurubuz size gerekli olan taşıma koşullarını sağlayacaktır.  

 

Yöresel sütleri ve özel ustalar tarafından hazırlanmış tatlılar ve dondurmaları şehirler arası ve ülkeler arası sevkiyatlarda 72 saate kadar bozulmadan kuru buz ile transferi mümkündür. (yıllardır maraş dondurması kuru buz ile sevkiyat yapılmaktadır.)

Yaz aylarında dondurma tezgahlarından alınan dondurmalar eve gidene kadar erimesi kaçınılmazdır. Fakat 1kg’lık dondurma straforlarına mesafeye göre kuru buz kullanıldığında erime olmayacağından dolayı olması gereken soğuklukta muhafazası mümkündür.

Taşıma ve Lojistik Sektörü